Контролери мікроклімату

Щоб фермерський бізнес приносив гарний прибуток, необхідно подбати про сприятливі умови утримання тварин: комфортну температуру та вологість повітря. Робити це вручну, особливо у великих приміщеннях, важко та незручно. На допомогу прийдуть контролери мікроклімату від компанії ПП «Вентура». Клімат контроль в пташнику та інших тваринницьких приміщеннях є однією з найважливіших систем.

Принцип роботи обладнання

На тваринницьких господарствах контролер мікроклімату – корисне обладнання. За його допомогою можна автоматизувати процес управління господарством, включаючи такі важливі параметри, як вентиляція, обігрів та охолодження, вологість.

Принцип роботи контролерів полягає в установці спеціальних датчиків усередині та зовні приміщення, які зчитують показники:

 • температури;
 • вологості;
 • освітленості;
 • розрідженості повітря;
 • рівню аміаку та вуглекислого газу.

Всі дані надходять до єдиного блоку і відображаються на моніторі. Тут же можна встановлювати бажані параметри залежно від категорії тварин, їх віку, кількості поголів’я, пори року та клімату. Управління здійснюється за допомогою домашнього ПК або смартфону. У разі аварійних ситуацій система видає сигнал оповіщення.

Що вміють контролери мікроклімату

Головне, за що відповідає контроль-система – це:

 1. Налаштування оптимальної атмосфери для утримання тварин. Як тільки у приміщенні підвищується рівень вуглекислого газу, вмикається вентиляція. Приміщення провітрюється та наповнюється киснем.
 2. Забезпечення відповідної вологості повітря. Просто встановіть потрібні параметри, і у разі відхилення від норми почнуть спрацьовувати розпилювачі водяного туману. Таким чином, вологість завжди буде в рекомендованих параметрах, що позитивно позначиться на здоров’ї та зростанні тварин.
 3. Обігрів приміщення в холодну пору року. Автоматично включається система обігріву, нагріваючи приміщення до встановленої температури та надалі підтримуючи цей показник.
 4. Управління освітлення за принципом «світанок-захід».

Крім цього, контролери мікроклімату дозволяють відстежувати наявність корму в бункерах, своєчасне наповнення годівниць, що гарантує безперебійне годування та напування тварин. Як тільки корм у бункері закінчується, на електронну пошту або смартфон надходить повідомлення, а на системному моніторі спалахує червона лампочка.

Де застосовують контролери мікроклімату

Клімат-контроль буде корисним на всіх фермерських господарствах для цілодобової підтримки потрібної температури та вологості з мінімальною участю людини у цьому процесі. Це:

 • птахофабрики, де розводять бройлерів та несучок, індичок, качок, гусей;
 • свинокомплекси;
 • кролячі ферми.

Рішення купити контролер мікроклімату допоможе уникнути падіння стада та підвищить ефективність бізнесу!