Вентиляція пташника

Проектування вентиляційної системи у процесі будівництва птахофабрик – важливий момент. Необхідно вивести баланс між рівнем вологості, температури та періодичністю провітрювання. Подбати про усунення пилу, неприємних запахів, хімічних та біологічних домішок. Тільки продумана вентиляція пташника здатна вирішити усі ці проблеми. Вентиляція птахокомплексів – необхідна система в сучасних господарствах.

Норми утримання птахів – мікроклімат в пташнику

У холодну пору року температура в курнику повинна бути в межах 15-18 °С. Водоплавні птахи добре почуваються при температурі 14 °С. Для пташенят слід подбати про температуру 28-31 °С. По мірі зростання показники тепла поступово знижують.

Щодо вологості, то незалежно від виду птиці, оптимальні показники – 60-80%.

Швидкість руху повітря залежить від сезону: влітку до 0,8 м/с, взимку – до 0,5 м/с. Важливо, щоб повітряні потоки не створювали протягів та застоїв.

На кожний кг живої ваги слід дотримуватись показника припливу свіжого повітря 0,7 куб. м. взимку та 5,5 куб. м. влітку.

Що буде, якщо показники не відповідають нормам? Це загрожує:

  • зростанням смертності серед птахів, особливо пташенят;
  • затримкою росту та розвитку при збереженні добової норми споживання корму;
  • розвитком хвороботворних мікроорганізмів внаслідок надмірної запиленості та вологості;
  • значним зниженням ефективності фермерського господарства.

Ось чому вентиляція птахокомплексів є обов’язковою. Вона допоможе підтримувати оптимальні показники мікроклімату та досягти максимальної продуктивності.

З чого складається вентиляція пташника

Насамперед це вентилятори:

  1. Розгінні – для вирівнювання параметрів повітря по всій площі приміщення.
  2. Тунельні – для переміщення потоків повітря вздовж приміщення.
  3. Витяжні та шахтні – використовуються з метою створення мінімальної вентиляції, видалення шкідливих газів та відпрацьованого повітря.

Необхідним елементом вентиляції є припливні жалюзі. Їх призначення – проникнення свіжого повітря всередину та керування його потоками. Ступінь відкриття жалюзі регулюється автоматично, а захисна сітка перешкоджає потраплянню сторонніх предметів.

У каталозі ПП «Вентура» ви знайдете також вентиляційні шахти. Їх встановлюють із метою видалення відпрацьованого повітря. Вироби виготовлені з удароміцного матеріалу, що гарантує їхню тривалу та ефективну службу.

Проектування вентиляції птахофабрики – тонкий процес, що вимагає якісного підходу у виборі обладнання та монтажі системи. Звертайтесь до ПП «Вентура». У нас багатий досвід у розрахунку та монтажі систем вентиляції. У каталозі знайдете виключно якісне обладнання, що відповідає європейським стандартам, за доступними цінами. Вентиляційна система для птахофабрики – це найкраще комплексне рішення для вашого бізнесу.